بازدید ریاست و اعضای کمیسیون عمران مجلس به دعوت بنیاد مستضعفان

آقایان مهندس سعیدی کیا ریاست بنیاد ،مهندس خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان بنیاد ،ریاست و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، با حضور آقایان مهندس شاهسواری مدیر عامل هلدینگ پایا سامان و مهندس اصیلی مدیر عامل شرکت ملی ساختمان ، مهندس سعید شاهسواری مدیر عامل شرکت آزاد راه تهران شمال ، اعضای هیت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و سایر عوامل اجرایی پروژه در مورخ 97/8/28 ساعت 8 الی 10:45 از این طرح بازدید بعمل آوردند.

مشروح مذاکرات در طی بازدید :
ریاست و اعضای محترم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، به دعوت ریاست بنیاد به منظور آشنایی با پروژ ترمینال سلام که با سرمایه گذاری مستقیم بنیاد مستضعفان جهت اجرای یکی از بزرگترین پروژه های فرودگاهی کشور که با مدل مالی اجاره به شرط تملیک (BLT ) در حال اجرا می باشد ، بازدید بعمل آوردند. بخشهای مختلف این بازدید شامل:
1- در ابتدا ،جلسه در سالن پروازهای خروجی راس ساعت 8 صبح با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجیدآغاز گردید و توضیحاتی در خصوص اخذ مجوز هیئت وزیران و نحوه ورود بنیاد به عنوان سرمایه گذار و سازنده که با هدف توسعه کشور صورت گرفته است توسط معاون توسعه ساختمان بنیاد آقای مهندس خواجه دلویی ارایه شد.
2- در بخش دیگری از جلسه مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی آقای مهندس آدم نژاد از ریاست بنیاد آقای مهندس سعیدی کیا در خصوص مشارکت و حمایت صورت گرفته توسط بنیاد در پروژه ترمینال سلام قدردانی نمودند و خواستار مشارکت بنیاد در زمینه احداث پروژه ترمینال ایرانشهر شدند.

3- نمایش مستند تهیه شده توسط شرکت ملی ساختمان از روند اجرایی پروژه ،مشخصات فنی و احجام از دیگر برنامه های این بازدید بود.
4-آقای مهندس سعیدی کیا به بیان توضیحاتی در خصوص پروژه ترمینال سلام و نیز سایر پروژه های در دست اجرا توسط بنیاد از جمله آزاد راه تهران شمال و محرومیت زدایی در قلعه گنج پرداختند و راه حل اجرای پروژه های موفق را در شرایط کنونی استفاده از توانمندیهای داخلی دانستند و از تلاشهای صورت گرفته توسط مدیران و کارکنان پروژه ترمینال سلام تشکر نمودند.
5-پس از بیانات ریاست بنیاد، آقای مهندس سعیدی کیا،ریاست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن ایراد بیاناتی در خصوص شهر فرودگاهی و نیازهای مطرح آن جهت عملکرد آن به عنوان یک شهر فرودگاهی خواستار توسعه مشارکت بنیاد در سایر بخشهای فرودگاه شدند. همچنین از حمایت بنیاد و تلاشهای صورت گرفته در اجرای پروژه های ملی که توسط بنیاد مستضعفان در حال اجرا است از جمله ترمینال گالری سلام و آزاد راه تهران شمال تشکر نمود.همچنین سایر اعضا محترم کمیسیون عمران نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
6-در پایان بازدیدکنندگان از بخشهای مختلف پروژه بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با بخشهای مختلف ترمینال ،مراحل اجرایی و پیشرفتهای صورت گرفته مطلع شدند.
وقایع مهم در طی هفته در پروژه :
در بخش ساختمان ترمینال:
*بر چیدن لایه های محافظ سطوح و اجرای پارتیشن های شیشه ای و هندریلها
*حمل و اتصال 3 دستگاه پل تلسکوپی و نصب آنها و آمادگی جهت راه اندازی
*نصب تابلو های برق و روشن نمودن چراغهای سالن اصلی
*تکمیل فضای check In , نصب میزهای گذر نامه و گمرک ، اجرای سازه پوشش سقف فضای سپاه
*نصب آینه ها ،روشویی های خطی و درهای سرویسهای بهداشتی
*ادمه تکمیل سیستمهای IT، صوت و مونیترها و سایر تجهیزات فرودگاهی از جمله سامانه فن آوری فرودگاهی
*ادامه نقاشی و تکمیل پوشش کناف
*ادامه اجرای المانهای هنری هویت بخشی اسلامی-ایرانی
در بخش محوطه و راههای دسترسی:
*آغاز اجرای فضای سبز محوطه شمال ترمینال ،تکمیل زیر گذر و اجرای سنگ جلو خان
*اجرای لایه توپکا در راههای دسترسی و تکمیل روشنایی و ادامه نصب علایم راهنمایی
*اتصال زیر ساختهای انرژی لازم به ترمینال شامل : برق ، گاز ،آب شرب و آتش نشانی و فیبر نوری

دیدگاهتان را بنویسید:
*ضروری