“مديريت پروژه ها و شركت هاي ساختماني” راهنماي سياست ها و رويه هاي عمليات ساخت

كتاب “مديريت پروژه ها و شركت هاي ساختماني ” توسط يك پيمانكار كاركشته ساختماني نوشته شده و توسط انتـــشارات مك گراهيل ( Mc Grahill ) چاپ شده است. با مطالعه اين كتاب و پياده سازي آن در پروژه يا شركت، درخـــواهيد يافت كه تا چه حد سياستها، رويه ها و فرآيندهاي عمليات ساخت براي شما روشن و عمليات اجرايي شما روان خواهد شد. همچنين خواهيد ديد كه چگونه مي توانيد با استفاده از ابزارهاي مديريتي، خط مشي ها و سياستهاي اجرايي، در زمان، انرژي و هزينه صرفه جويي كنيد. بعلاوه مي توانيد از سوء استفاده ها، نابساماني ها، خسارات و سوء تفاهم ها، اشتباهات ساده، احتمال شكست ها و… جلوگيري كرده و يا دست كم آنها را به حداقل برسانيد.

شركت ملي ساختمان با اتكا به تجربه فني خود در اجراي پروژه هاي بزرگ عمراني و به قصد خدمت به جامعه مهندسي كشور و با توجه به اينكه “توجه به اجتماع” را جزء اركان مأموريت خود مي داند اين كتاب را كه حـاوي مطالب ارزنده و مفيدي براي پروژه هاي عمراني است، انتخاب كرده تا با ترجمه و چاپ آن سهم بيشتري در بهره وري بهينه از منابع موجود و در جهت منافع ملي داشته باشد.

اين كتاب مشتمل بر هفت فصل تحت عناوين زير مي باشد:

اين كتاب مشتمل بر هفت فصل تحت عناوين زير مي باشد:

1. تشكيلات شركت و برنامه تضمين كيفيت

2. اداره شركت و پروژه

3. پيمانهاي عمومي

4. مهندسي پروژه

5. مديريت كارگاهي

6. ايمني و كنترل خسارات

7. جداول زمان بندي پيشرفت كار و تحليل و جوه

كه كليه فصول با ساختاري تقريباً مستقل شكل گرفته است و مي تواند به عنوان يك دفترچه راهنما در هر واحد سازماني مورد استفاده قرار گيرد.

همچنين يك لوح فشرده شامل فرم هاي قابل كپي ، نامه هاي آماده ( به كارفرما و پيمانكاران دست دوم ) و چك ليست هاي مفيد مورد نياز در پروژه، همراه كتاب خواهد بود.

2 دیدکاه

 • زهرا صفریجولای 21, 2018 at 10:22 ق.ظ 

  با سلام
  با تشکر از معرفی این کتاب می شه بپرسم این کتاب برای چه سالی است و چگونه می توان آن را تهیه نمود؟

  پاسخ
  • mellisakhtemanسپتامبر 16, 2018 at 5:02 ق.ظ 

   سلام می توانید برای تهیه کتاب به واحد روابط عمومی شرکت ملی ساختمان مراجعه نمائید

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید:
*ضروری