بازدید معاون محترم وزیر راه و شهرسازی ، جناب آقای مهندس خادمی، مورخ ۱۳۹۹/۲/۳از پروژه بهسازی محور کندوان حدفاصل مرزن آباد دزدین
 1. با توجه به مناقصه مورخ 99/01/24 در خصوص عملیات اجرایی راه اصلی چهارخطه مرزن آباد – دزدبن حدفاصل کیلومتر 000+5 الی 000+15 در محور کرج – چالوس که شرکت ملی ساختمان برنده آن گردید ، در تاریخ 99/02/02، معاون محترم وزیر راه و شهرسازی  جناب آقای مهندس خادمی ، معاون محترم شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور جناب آقای مهندس کدخدازاده ، مدیر محترم حوزه طرح های شرکت ساخت و توسعه در استان مازندران بهمراه هیئت همراه از محل پروژه بازدید نمودند که شرح مختصری از اهم موارد مطروحه در بازدید بشرح زیر می باشد :1- در ابتدای بازدید گزارش کلی استعداد ماشین آلاتی و وضعیت تملک اراضی در طول 15 کیلومتر پروژه توسط مدیر محترم دپارتمان راه شرکت به شرح زیر عنوان گردید .با توجه به واگذاری مسیر  به شرکت ملی ساختمان ، این شرکت سریعاً نسبت به افزایش ماشین آلات و نیروی مجرب در کوتاهترین زمان ممکنه و علیرغم محدودیت ترافیکی مسیر در تعطیلات نوروزی اقدام نمود .
  نیروی انسانی بیل مکانیکی کامیون لودر تراک میکسر گریدر غلتک هپکو CA25 کامیون

  آبپاش

  کمپرسی

  سوخت رسان

  88 نفر 11 دستگاه 28 دستگاه 6 دستگاه 1 دستگاه 2 دستگاه 4 دستگاه 1 دستگاه 1 دستگاه
 2. درخصوص آزادسازی مسیر عنوان گردید از کل مسیر تنها 28% بدون معارض بوده که عملیات خاکبرداری آن باتمام رسیده و یا در دست اقدام می باشد و 72%  مابقی دارای معارض شامل معارضین ملکی ، منابع ملی ، تاسیسات زیربنایی آب ، گاز و شبکه برق می باشد که مقرر گردید با رایزنی های انجام شده آزادسازی منابع ملی از سوی کارفرمای محترم در اولویت کاری قرار گیرد و جهت اجرا مسیر تحویل پیمانکار گردد .2- مدیرعامل محترم شرکت ملی ساختمان نیز عنوان نمودند نسبت به انعقاد قرارداد جهت خرید نیوجرسی های پروژه  از هم اکنون اقدام گردیده که پس از آماده سازی محل دپو در کارگاه ، در اسرع وقت به پروژه حمل خواهد گردید

  در ضمن  مقدمات اجرای کار از جمله زمین مناسب ، احداث ساختمان های اداری و تجهیزات مربوطه ، دستگاهها و ماشین آلات مرتبط و …. در اولویت کاری بوده که در اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری شرکت نسبت به افزایش ماشین آلات مورد نیاز پروژه اقدام نموده است که به دلیل عدم تملک اراضی و آزادسازی جبهات کاری ، فعلاً امکان افزایش ماشین آلات وجود ندارد .

  3 – با توجه به بازدید انجام شده از وضعیت طبیعی منطقه از جمله ترانشه ها ، رودخانه و … در محدوده یک کیلومتر انتهایی مسیر مقرر شد مشاور محترم مطالعات تکمیلی را در این قسمت در اسرع وقت و همزمان با فعالیت پیمانکار در سایر جبهات کاری انجام دهد .

  4 – با توجه به اجرای عملیات پروژه در مجاورت مسیر موجود جاده کندوان و وجود محدودیت های ترافیکی بالاخص در روزهای پایانی هفته و تعطیلات رسمی که راندمان عملیات اجرایی را نظر به شرایط آب و هوایی منطقه در فصول مساعد کاری ( بهار و تابستان ) کاهش می دهد ، از معاونت محترم درخواست گردید هماهنگی های لازم با پلیس راه کشور را مبذول فرمایند که آن معاونت محترم قول مساعد دادند که این موضوع را پیگیری فرمایند، لیکن عنوان گردید با توجه به توریستی بودن منطقه وجود محدودیت های ترافیکی اجتناب ناپذیر بوده و پیمانکار نیز سعی نموده حتی الامکان عملیات اجرایی را با رعایت کامل موارد ایمنی به نحوی برنامه ریزی نماید که کمترین آسیب را از این بابت متحمل گردد.

  5 – در بازدید از سنگ شکن کارگاه نیز شرحی از مشخصات فنی روسازی پروژه که شامل دولایه زیراساس ، یک لایه اساس و دو لایه آسفالت بیندر می باشد عنوان گردید . همچنین پیمانکار مطرح نمود که بمنظور تسریع در روند عملیات اجرایی پروژه نسبت به استقرار دستگاه سنگ شکن دوم ، بچینگ و کارخانه آسفالت در محل پروژه اقدامات لازم را انجام خواهد داد و پیگیری های مربوط به اخذ مجوزهای مربوطه و همچنین محل مناسب استقرار تاسیسات مذکور را با مساعدت کارفرمای محترم فراهم نماید .

  6- با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و به منظور تسریع در روند عملیات اجرایی پروژه پیمانکار پیشنهاد جایگزینی اجرای لایه اساس سیمانی را با لایه اساس سنگی نمود که مقرر شد مشاور محترم با همکاری پیمانکار بررسی های لازم را در این خصوص انجام دهد .

  7- در بازدید از قطعات اول و دوم پروژه با توجه به وضعیت موجود ترانشه ها و عدم پیش بینی شانه خاکی ، به منظور تامین ایمنی مسیر و جلوگیری از مخاطرات احتمالی برای خودروهای عبوری مقرر گردید گزینه های زیر توسط مشاور محترم بررسی گردد :

  الف ) کاهش عرض شانه آسفالتی مسیر     ب ) ساخت دیوار با ارتفاع تا 4 متر درپای ترانشه    ج ) تحکیمات ترانشه

  د ) اصلاح خاکبرداری ترانشه های موجود

  همچنین عنوان گردید جهت هدایت آبهای سطحی مسیر و ترانشه ها در مجاورت مسیر کانال احداث گردد .

  8 – با توجه به اجرای عملیات در حین ترافیک،رعایت کلیه موارد مربوط به HSE از قبیل وجود پرچم دار آموزش دیده، علائم ایمنی و ترافیکی و … توسط کارفرمای محترم متذکر گردید .

  در پایان کارفرمای محترم ، آقای مهندس مدرسی را به عنوان کارشناس حوزه جهت پیگیری و انجام امورات مربوط به سازمانهای درگیر با پروژه از جمله منابع طبیعی ، شرکت های گاز ، برق ، آب و . . .  معرفی نمودند .

   

دیدگاهتان را بنویسید:
*ضروری